O Sopem i Somfy Group

W Sopem działamy według zasad: Odwaga, Szacunek, Otwartość, Współpraca

O Sopem w Niepołomicach pod Krakowem

  1. Home
  2. Main menu
  3. Firma

Sopem w Niepołomicach to zaplecze produkcyjne, logistyczne i badawczo-rozwojowe Grupy Somfy - światowego lidera na rynku napędów i sterowników do bram, rolet i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Początki firmy to produkcja urządzeń mechaniki precyzyjnej –części do produkcji zegarków. Obecnie działalność firmy Somfy na całym świecie obejmuje 53 spółki zależne,19 oddziałów i 23 agencje obecne na każdym z kontynentów. Somfy posiada 8 fabryk produkcyjnych na świecie, które dysponują bogatym zapleczem skutecznych rozwiązań przemysłowych, a przyjęta przez nią strategia została opracowana zarówno w trosce o ochronę środowiska, jak i z myślą o spełnieniu oczekiwań użytkowników, czyli zaoferowaniu wygodnych, bezpiecznych i energooszczędnych rozwiązań. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników i 30 000 klientów branżowych na całym świecie.

Kontynuacją strategii rozwoju Somfy była budowa i otwarcie w 2014 roku fabryki SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej rozpoczęliśmy także działalność logistyczną poprzez otwarcie centrum logistycznego dla Europy środkowo-wschodniej oraz Działu Badań i Rozwoju.Rozwój i sukces firmy Sopem opierały się zawsze na chęci działania ludzi, tworzących naszą społeczność. Ich zaangażowanie w pracę i współpraca z innymi wynikają z potrzeby samorealizacji i z chęci zdobywania określonych celów. Opiera się on na systemie wartości Somfy towarzyszy naszej firmie od momentu jej powstania, intuicyjnie kształtowany przez menedżerów Grupy. Udało im się w naturalny sposób zaszczepić pracownikom ten zmysł przygody i przedsiębiorczości.

Nasze wartości, które chcemy by towarzyszyły nam każdego dnia to:

Odwaga

Nie zadowalamy się tym, co jest, a inspiruje nas pragnienie innowacji.

Oferując konsumentom nowe korzyści, tworzymy wartościowe rozwiązania dla

naszych klientów i partnerów.

Szacunek

Szacunek oznacza poświęcanie uwagi kolegom, docenianie ich zalet i akceptację różnic.

W codziennej pracy staramy się zdobyć zaufanie naszych partnerów i klientów oraz

postępować w sposób etyczny i odpowiedzialny wszędzie tam, gdzie jesteśmy.

Otwartość

Jesteśmy otwarci na różnice wynikające z odmiennej kultury, osobowości oraz wieku. Mamy ochotę słuchać i uczyć się. Nasza ciekawość stanowi źródło kreatywności. Dostrzegamy z wyprzedzeniem nowe trendy.

Współpraca

Przywiązujemy dużą wagę do tworzenia silnych więzi między współpracownikami . Każdy stara się być dostępny dla kolegów. Zależy nam na tworzeniu trwałych relacji, opartych na zaufaniu.

Sopem: fabryka, dział badań i rozwoju Somfy Group

Czas na wakacje.... :)

Te wakacje z pewnością będą inne niż w ubiegłych latach, ale życzymy Wam bezpiecznego odpoczynku, dużo słońca i radości !

Krakowskie Rendez-vous biznesu w SOPEM

W zeszłym tygodniu mieliśmy ogromny zaszczyt gościć przedstawicieli różnych form biznesu podczas spotkania z cyklu „Krakowskie RDV biznesu ”, organizowane przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą. Gości powitał Dyrektor Zarządzający SOPEM - Krzysztof Żyliński, a następnie odbyła się krótka prezentacja naszej działalności.Nasz zakład należący do grupy Somfy - światowego lidera w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki domowej miał okazję zaprezentować swoje osiągnięcia zgromadzonym gościom.
“Rendez-vous biznesu” przeznaczone jest dla firm stowarzyszonych w CCI, której celem jest stworzenie platformy i umożliwienie wymiany opinii biznesu na tematy ekonomiczne, społeczne i polityczne. Pomaga zainspirować do działania i wskazuje nowe możliwości rozwoju.

Wielkanocne życzenia

Pogody, słońca, radości, wesołych oraz zdrowych świąt wielkanocnych !

Targi Pracy AGH

Serdecznie dziękujemy za udział w Targach Pracy AGH i odwiedzenie naszego stoiska!Targi Pracy AGH odbyły się 28 marca 2019 roku. Z szacunkowych obliczeń  według Organizatora wynika, iż Targi odwiedziło ponad 5500 tysiąca studentów i absolwentów.Stoisko Sopem Somfy cieszyło się sporym zainteresowaniem a studenci dopytywali szczegółowo o mozliwości rozwoju w Sopem.Była to ogromna radość Was tam spotkać :)

Świętujemy 5-lecie Sopem oraz 50-lecie Somfy!

2019 to bardzo ważny rok dla Grupy SOMFY i dla SOPEM.

 

To już 50 lat jak  każdego dnia Somfy opracowuje nowe sposoby poprawy komfortu i bezpieczeństwa w domach użytkowników, dąży do innowacyjności, która czyni życie prostszym i lepszym.

Zachowując wierność swoim wartościom, Somfy działa obecnie w ponad 60 krajach i utrzymuję pozycję światowego lidera branży automatyki okiennej dla budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. Sprzedaje ponad 100 milionów napędów na całym świecie. 

  Kontynuacją strategii rozwoju Somfy było otwarcie naszej fabryki w 2014 rokuTo już 5 lat jak wspólnie tworzymy naszą firmę, nie tylko w zakresie produkcji, techniki a przede wszystkim w budowaniu fantastycznego zespołu, który osiąga wyznaczone cele poprzez olbrzymie zaangażowanie w pracę, współpracę, otwartość oraz atmosferę, jaką tworzycie wokół siebie.

Podczas tegorocznego balu w Hotelu Vinnica wiele słów podziękowań za dotychczasową pracę  zostało skierowanych do pracowników SOPEM  przez Krzysztofa Żylińskiego, Sebastiana Fontę, a także gościa honorowego Vincenta Belleta. Miłą niespodzianką z okazji 5lecia SOPEM okazał się występ Mateusza Ziółko, który porwał nas do pierwszych pląsów!

Wszystkiego dobrego dla SOPEM i dla  każdego z Was na kolejne lata!

 

Boże Narodzenie w SOPEM

W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2019!

Sprzątamy naszą Puszczę Niepołomicką !

Piękna pogoda tylko dodała sił do poszukiwania skarbów;) Dziękujemy wszystkim kolegom i koleżankom SOPEM za udział w sprzątaniu Puszczy Niepołomickiej,za wspólne przedsięwzięcie na rzecz przyrody i tak pięknego zakątka ! Nadleśnictwo Niepołomice,Lasy Państwowe dziękujemy za piękną lekcję przyrody.Jesteśmy w kontakcie i już czekam na wiosnę i wspólne działania ;)

XX Inżynierskie Targi Pracy BEST 2018

Dziękujemy wszystkim bardzo za spotkanie.Ogromną przyjemnością było dla nas zaprezentowanie i pybliżenie Wam, kim jest SOPEM Somfy, jakie są nasze produkty i zachęcenie do współpracy w przyszłości.

Wizyta Jean-Guillaume DespatureCEO Somfy Group w Sopem

W wczorajszym dniu Prezes Zarządu Somfy pan Jean Guillaume Despature odwiedził po raz drugi naszą fabrykę . Pierwszy raz miał okazję być tutaj podczas otwarcia fabryki w 2014 roku. To była ogromna przyjemność zaprezentować... Czytaj więcej

Dane adresowe
  • Sopem sp. z o.o
  • Ul.Rudolfa Diesla 9
  • Sektor G
  • 32-005 NIEPOŁOMICE
  • Telefon kontaktowy:
  • 12 417 68 00 (RECEPCJA)
O nas

Somfy Group to światowy lider na rynku napędów i sterowników do bram, rolet i żaluzji, instalowanych zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych.