O Sopem i Somfy Group

W Sopem działamy według zasad: Odwaga, Szacunek, Otwartość, Współpraca

O Sopem w Niepołomicach pod Krakowem

  1. Home
  2. Main menu
  3. Firma

Sopem w Niepołomicach to zaplecze produkcyjne, logistyczne i badawczo-rozwojowe Grupy Somfy - światowego lidera na rynku napędów i sterowników do bram, rolet i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Początki firmy to produkcja urządzeń mechaniki precyzyjnej –części do produkcji zegarków. Obecnie działalność firmy Somfy na całym świecie obejmuje 53 spółki zależne,19 oddziałów i 23 agencje obecne na każdym z kontynentów. Somfy posiada 8 fabryk produkcyjnych na świecie, które dysponują bogatym zapleczem skutecznych rozwiązań przemysłowych, a przyjęta przez nią strategia została opracowana zarówno w trosce o ochronę środowiska, jak i z myślą o spełnieniu oczekiwań użytkowników, czyli zaoferowaniu wygodnych, bezpiecznych i energooszczędnych rozwiązań. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników i 30 000 klientów branżowych na całym świecie.

Kontynuacją strategii rozwoju Somfy była budowa i otwarcie w 2014 roku fabryki SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej rozpoczęliśmy także działalność logistyczną poprzez otwarcie centrum logistycznego dla Europy środkowo-wschodniej oraz Działu Badań i Rozwoju.Rozwój i sukces firmy Sopem opierały się zawsze na chęci działania ludzi, tworzących naszą społeczność. Ich zaangażowanie w pracę i współpraca z innymi wynikają z potrzeby samorealizacji i z chęci zdobywania określonych celów. Opiera się on na systemie wartości Somfy towarzyszy naszej firmie od momentu jej powstania, intuicyjnie kształtowany przez menedżerów Grupy. Udało im się w naturalny sposób zaszczepić pracownikom ten zmysł przygody i przedsiębiorczości.

Nasze wartości, które chcemy by towarzyszyły nam każdego dnia to:

Odwaga

Nie zadowalamy się tym, co jest, a inspiruje nas pragnienie innowacji.

Oferując konsumentom nowe korzyści, tworzymy wartościowe rozwiązania dla

naszych klientów i partnerów.

Szacunek

Szacunek oznacza poświęcanie uwagi kolegom, docenianie ich zalet i akceptację różnic.

W codziennej pracy staramy się zdobyć zaufanie naszych partnerów i klientów oraz

postępować w sposób etyczny i odpowiedzialny wszędzie tam, gdzie jesteśmy.

Otwartość

Jesteśmy otwarci na różnice wynikające z odmiennej kultury, osobowości oraz wieku. Mamy ochotę słuchać i uczyć się. Nasza ciekawość stanowi źródło kreatywności. Dostrzegamy z wyprzedzeniem nowe trendy.

Współpraca

Przywiązujemy dużą wagę do tworzenia silnych więzi między współpracownikami . Każdy stara się być dostępny dla kolegów. Zależy nam na tworzeniu trwałych relacji, opartych na zaufaniu.

Sopem: fabryka, dział badań i rozwoju Somfy Group

Szlachetna Paczka 2017 zakończona ! Dziękujemy !

Drodzy SOPEM- owi Darczyńcy,


                Celem  SZLACHETNEJ PACZKI jest  pomoc innym tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Pomagając im , staramy się  wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Was pomocy – wydobywamy  piękno z rodziny, sprawiamy, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę.

Dzięki Waszej hojności udało się nam ją zaopatrzyć w przedmioty AGD oraz w żywność, chemię , odzież a także w małe podarunki dla dzieci. Ze środków finansowych jakie zostały zebrane poprzez aukcję oraz „wędrujące” puszki po firmie ( w sumie 3325 zł)  zostały zakupione : vouchery do salonu obuwniczego, lodówka, piekarnik, czajnik elektryczny, mikser, suszarka etc., koce, ręczniki, pościel, środki chemiczne, środki higieny osobistej, artykuły szkolne, patelnie, żywność etc. Zostały przekazane również kuchenka elektryczna, poduszki, kołdry, odzież, żywność, obuwie etc.

 

Poniżej możecie znaleźć relacje z wręczenia paczki Rodzinie:

 

             Dzieci najpierw były zmieszane całą sytuacją. Były bardzo zawstydzone na widok takiej ilości paczek oraz osób które je wnosili. Po naszych namowach bardzo powoli zaczęły odpakowywać prezenty. Wielka radość pojawiła się po odnalezieniu paczki z samochodem oraz piłką. Dzieci pokazywały po kolei strażakom jakie fajne rzeczy dostały. Pani Małgosia na widok lodówki popłakała się. Zaniemówiła na widok zdjęcia darczyńców. Była bardzo wzruszona.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

        "Nie potrafię wyrazić słowami co czuję. To jest niesamowite! Nie wierzę, po prostu nie wierzę w to szczęście. To nie do wiary że obcy ludzie potrafią tyle dać. Dziękujemy. Jesteście wspaniałymi ludźmi."

               Kochani, obdarzyliście  rodzinę ,

tym co najcenniejsze- dobrym sercem.

                                               I za to Wam bardzo dziękujemy !

Wizyta Jean-Guillaume DespatureCEO Somfy Group w Sopem

W wczorajszym dniu Prezes Zarządu Somfy pan Jean Guillaume Despature odwiedził po raz drugi naszą fabrykę . Pierwszy raz miał okazję być tutaj podczas otwarcia fabryki w 2014 roku. To była ogromna przyjemność zaprezentować mu, jakie zmiany nastapiły w Sopem przez te lata . Wszyscy pracownicy byli bardzo dumni, mogąc pokazać mu jakość zespołu, inżynierii i pracy, która stoi za marką Somfy. Pan Jean Guillaume Despature, spotkał się z pracownikami wszystkich obszarów produkcji i administracji, przybliżył strategię działania na najbliższe lata w duchu "Belive&Act" , a także chętnie odpowidział na pytania od pracowników.

Somfy Liderem Rynku Stolarki 2017

Wyróżnienia dla Liderów Rynku Stolarki zostały przyznane już po raz dziewiąty w 17 kategoriach. Celem konkursu jest uhonorowanie producentów oraz dostawców komponentów do produkcji drzwi i okien, którzy poprzez najwyższej jakości produkty i rozwiązania stale wpływają na wzrost komfortu i bezpieczeństwa użytkowników w domach i mieszkaniach.

Piknik Rodzinny za nami....

Pogoda w sobotnie popołudnie zaskoczyła chyba wszystkich! Długo wyczekiwane słońce i przyjemna temperatura zachęciły rodziców i ich pociechy do wspólnej zabawy na pikniku, adresowanym specjalnie dla pracowników Sopem.

Dzieci z pewnością nie mogły narzekać na nudę. Od początku o ich dobrą zabawę dbała ekipa z  Bajkolandu wraz z Spidermenką. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno miłośnicy sportu, jak i aktywności artystycznych.

Sporo emocji wywoływały konkursy, w których uczestniczyli nie tylko dzieciaki ale i dorośli - znakomita integracja. Najmłodsze dzieci, których na pikniku nie brakowało, ustawiały się w kolejce do malowania twarzy, zdezorientowani rodzice nie poznawali własnych pociech.Smaczny grill towarzyszył nam przez cały czas a cukrowa wata cieszyła się popularnośćią nie tylko wśród  najmłodszych :)

Szczególne podziękowania dla Wszystkich Pracowników ,którzy wsparli  nas podczas  zwiedzania fabryki  i z ochotą na ten czas zamienili się w Przewodników Sopem !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Rozbudowa Centrum Logistycznego oraz R&D"

W czerwcu 2017 rozpoczęliśmy  budowę nowego skrzydła fabryki której powierzchnia całkowita wyniesie 8500mkw.Nowa przestrzeń zostanie zagospodarowana jako magazyn EEDP oraz jako pomieszczenia wspierające z zakresu laboratorium.

Dane adresowe
  • Sopem sp. z o.o
  • Ul.Rudolfa Diesla 9
  • Sektor G
  • 32-005 NIEPOŁOMICE
  • Telefon kontaktowy:
  • 12 417 68 00 (RECEPCJA)
O nas

Somfy Group to światowy lider na rynku napędów i sterowników do bram, rolet i żaluzji, instalowanych zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych.